BIST30 Borsa Yatırım Fonu

BIST30 Borsa Yatırım Fonu , BİST30 Endeksine yatırım yapmanızı sağlar. BIST30 Borsa Yatırım Fonu ile BİST 30 hisselerini zahmetsizce alabilir, istediğiniz zaman piyasa fiyatlarından alıp satarak zamandan ve maliyetten tasarruf edebilirsiniz.
 
BIST30 Borsa Yatırım Fonu BİST 30 Endeksi’ndeki hisse senetlerine endeksteki ağırlıkları oranında yatırım yapar. 
 
Yatırım yapılan hisse senetleri ile ilgili bilgiye Portföy Dağılımı veya Endeks Kapsamı bölümünden  ulaşabilirsiniz.
 
Kolayca Alıp Satma :
BIST30 Borsa Yatırım Fonu BİST’de tıpkı hisse senedi gibi alınıp satılır. Tüm yetkili aracı kurum ve aracı kurum acentesi olan bankalardan alım-satım yapabilirsiniz.
 
Risk Dağılımı/Portföy Çeşitlendirmesi:
BIST30 Borsa Yatırım Fonu,  BİST 30 Endeksi’ndeki Türkiye’nin önde gelen halka açık 30 şirketine tek işlemle yatırım yapma imkanı verir. Yatırımcılar tek hisse senedine yatırım yapmak yerine aynı anda 30 hisse senedine yatırım yaparak risklerini azaltırken, yükseliş dönemlerinde getiri potansiyellerini yükseltmektedirler.
 
Düşük Maliyet :
BIST30 bir borsa yatırım fonu olduğu için yönetim ücreti diğer yatırım fonlarına göre daha düşüktür.Yatırımcılar BİST 30 Endeksi hisse senetleri ile ayrı ayrı işlem yaptıkları takdirde işlem maliyetleri hızla yükselmektedir. Finans Portföy BIST-30 Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu BİST 30 Endeksi’ne tek işlemle yatırım yapma imkânı vermektedir.Yatırımcılar BİST’Ten yaptıkları işlemlerde sadece aracı kurumların tahsil ettikleri işlem komisyonunu ödemektedirler.
 
Şeffaflık :
BIST30 gösterge niteliğindeki portföy kompozisyonu her işlem günü websitesinde açıklanmaktadır. Bu sayede yatırımcılar, yatırımlarının içeriğini günlük olarak takip edebilir.  
 
Sürekli İzleyebilme :
BIST30’un fiyatı hisse senetleri gibi her an izlenebilir. İster internetten, ister televizyondan ya da BIST30’un web sitesinden... Bu sayede BIST30’u istediğiniz anda alabilir, istediğiniz anda satabilirsiniz. Rahatlıkla yatırımınızın kontrolünü elinizde tutabilirsiniz.
(C) 2012 IST30 tescillidir, izinsiz kullanılamaz.